Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

29; 30. septembrī un 1; 2; 3. oktobrī plkst. 17.00

MADĀMA
Madame

Režisors: Amanda Sthers
Lomās: Toni Collete, Harvey Keitel, Rossy de Palma, Michael Smiley

Žanrs: Romantiska komēdija 

Valsts: Francija  2017
Filmas garums: 1h 31 min
Līdz 16  g.v. – neiesakām
Laiks noskatīties klasisku romantisko komēdiju!

Pedantiskā aristokrāte Anna (Tonija Kolete) un naudasmaiss Bobs (Hārvijs Keitels) – bagāts amerikāņu pāris nolēmis apmesties romantikas apvītajā Parīzē, lai atsvaidzinātu savu laulības dzīvi. Ar Annu iepazīstamies, kad viņa gatavojas svinīgam mielastam divpadsmit personām. Ielūgti pasaules elites bagātākie un ievērojamākie cilvēki. Taču – ak kungs! – piepeši uzrodas Boba dēls no pirmās sievas un kļūst par trīspadsmito viesi! Tā ir slikta zīme. Anna nedrīkst pieļaut, ka izgāžas viņas ideālais plāns, un metas meklēt četrpadsmito viešņu. Viņa pierunā savu istabeni Mariju (Rosija de Palma), sievieti ar iespaidīgām formām, tēlot cēlu spāņu dāmu, turklāt tā, lai nevienam nerastos aizdomas. Nobaudījusi mazliet par daudz vīna un aizrāvusies ar rotaļīgu sarunu, Marija ne vien nonāk visas kompānijas uzmanības centrā, bet arī apbur savu galda kaimiņu Deividu (Stanislass Merārs) – augstdzimušu britu, mākslas lietpratēju.
Piedzīvojumi turpinās nākamajā dienā – brits līdz ausīm iemīlas Marijā. Annai un Bobam kļūst arvien grūtāk noslēpt, kas viņa īstenībā ir. Šī neiespējamā misija liek viņiem pa visu Parīzi dzīties pakaļ saldajam pārītim.
Labākajās franču tradīcijās uzņemtā komēdija „Madāma“ izceļas ar dzirkstošu humoru, asprātīgiem  dialogiem un pikantām situācijām. Plaši pazīstamajai franču rakstniecei un kinematogrāfistei  Amandai Stērsai izdevies sapulcināt prestižu starptautisku aktieru komandu – harismātisko Toniju Koleti, kas tēlojusi galvenās lomas populārajās filmās „Jau ilgojos pēc tevis“, „Mis Saulstariņš“, „Sestais prāts“, un Hārviju Keitelu, bez kura nav iedomājamas K. Tarantīno kulta filmas „No krēslas līdz rītausmai“, „Lubene“, „Trakie suņi“.

Šīs franču komēdijas pievilcība slēpjas trijos nopelniem bagātos aktieros un azartiskā un naivā vides – bagātie un nabagie – konfrontācijā. Jā, šis ir Pelnrušķītes stāsts, kas starp līdzīgiem izceļas ar to, ka Pelnrušķītei jeb režisora Pedro Almodovara iemīļotās aktrises Rosijas de Palmas tēlotajai istabenei, kura pārpratuma dēļ nokļūst pie miljonāru vakariņu galda, sen vairs nav astoņpadsmit un pat ne trīsdesmit. Bagātnieku un viņas darba devēju lomās, kas veicinājuši šo kļūdu ar neparedzamām saknēm, – Hārvijs Keitels un Tonija Kolete.
Dita Rietuma ''Diena''


Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


IMDB