Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

Pieteikties
http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/

VIŠEGRADAS GRUPAS VALSTU FILMU DIENAS


21. novembris
18.00     
SMUKULĪTE
Ungārija 1997.g., komēdija
Režisors Pēters Tīmārs
Groteska muzikāla komēdija par dzīvi Ungārijā sociālisma apstākļos. Filmas darbība sākas 1962. gada 28. augusta rītā, kad dzīvojamo māju bloka vecākais - tēvocis Šimons vietējā radio nolasa ziņas. Tiek izsludināts talantu konkurss, kura uzvarētāji varēs piedalīties vispasaules jauniešu festivālā Helsinkos, tātad nokļūt aiz dzelzs priekškara. Visi sāk gatavoties konkursam…
Filmas pirmizrāde notika pirms 20 gadiem, tā guva sensacionālus panākumus un ungāru skatītāji gan filmu, gan tajā skanošās dziesmas joprojām ļoti mīl.  Kinoteātros Ungārijā filmu noskatījās aptuveni 550 000 skatītāju, bet dziesmas joprojām ir iecienīti šlāgeri.  
Treileris

22. novembris
18.00     
VISS VAI NEKAS
Slovākija 2017.g., komēdija
Režisore Marta Ferencová
“Viss vai Nekas” ir stāsts par attiecībām un sieviešu draudzību, kas mūs dara stipras. Par vīriešiem, kurus nevar aizmirsts, lai gan tie patiesībā nav tā vērti...
Stāstu caurvij sarkasms un humors, dusmas un bezcerība, kaislības, smiekli un asaras, kā arī vīrišķā ego un sievišķās pašapziņas ilustrācija. Tajā ikviens spēs saskatīt pats sevi!
Treileris

23. novembris
18.00
VIENSĒTA PIE MEŽA
Čehija 1976 g., komēdija
Režisors Jiržījs Mencels
     „Viensētā pie meža” (Na samotě u lesa) ir 1976. gadā uzņemta Amerikas Kinoakadēmijas balvas ieguvēja čehu režisora Jiržīja Mencela komēdija, kura stāsta par parastu ģimeni no Prāgas, tēvu Oldržihu Lavičku, māti Veru un viņu diviem bērniem, puiku un meitenīti. Sapņojot par nelielās lauku mājas iegādi, ģimene atrod, kā šķiet, visai izdevīgu variantu. Vienošanās, ko noslēdz Oldržihs ar veco Komareka kungu, paredz, ka ģimene līdz vasarai īrēs viņa lauku mājā istabu. Vēlāk vecais kungs aizbrauktu pie dēla uz Slovākiju, bet māju pārdotu Lavičkam. Tomēr, laikam ejot, neliekas, ka vectēvs ar savdabīgu raksturu taisās pārbraukt. Tieši otrādi, šķiet, ka viņam dzīve ar jauno ģimeni ļoti patīk. Vera bieži mudina vīru atgādināt Komareka kungam par apņemšanos māju atbrīvot un pārdot, bet Oldržihs to vairs negrib, jo arī viņš lieliski sadzīvo ar veco labsirdīgo kungu. Tā Lavičku pāris tiek pie mājas, bet viņu atvases pie vectētiņa.
Ironiska, sirsnīga un gudra komēdija „Viensētā pie meža” pieder pie čehu filmu klasikas un sniedz priekšstatu par parasto cilvēku dzīvi XX gadsimta 70.- 80.gados toreizējā Čehoslovakijā.
Treileris

24. novembris
18.00
ĶERMENIS
Polija 2003.g., komēdija
Režisori Andrzej Saramonowicz un Tomasz Konecki
Voltērs nevar mierīgi doties mūžības klusumā, jo viņa ķermenim ir lemts piedzīvot daudzas jo daudzas pēcnāves dēkas. Nelineārs vēstījums plūst un vijas līdzās klejojošam Voltera ķermenim, kas pa ceļam iziet caur dažnedažādu cilvēku rokām: gan paša draugu, gan sīku neveiklu zagļu, gan sievietes - pasūtījuma slepkavas un viņas mazmeitas, gan arī Siāmas dvīņa - mafijas bosa, sievietes, kas grib nogalināt savu vīru un pat mūķeņu pāra rokām. Voltera ķermenis nelūgts iejaucas vairāku personāžu dzīvēs, ienesot tajās apjukumu un zināmu drāmas devu, taču iznākums vienmēr ir jautrs, bet sekas visnotaļ absurdas.
Treileris

Filmas orģinālvalodā ar latviešu un angļu subtitriem.

Ieeja bez maksas.
Pieteikties http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/