Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

10., 11. un 12. decembrī

Dānijas filmu dienas
īstiem kino gardēžiem.
Turpinot “Kino galerijas” 25 gadu jubilejas svinības kinoteātris “K.Suns” š.g. 10., 11. un 12. decembrī aicina uz īstu kino desertu un sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu piedāvā noskatīties trīs izcilā dāņu režisora Larsa fon Trīra autordarbus, retrospektīvi iezīmējot kinoteātra radošo darbību teju trīs desmitgažu garumā.


10. decembris plkst. 17.00
MELANHOLIJA /Melancholia /
Režisors: Larss Fon Trīrs
Lomās: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgård
2.10' 2011
"Melanholija" tiek vērtēta kā dāņu režisora fon Trīra labākais darbs. Filmas darbība sākas svinībās, kad Justīne un Maikls ģimenes un draugu lokā svin kāzas, taču tās pēkšņi pārvēršas par katastrofu Visuma mērogā - atklājas, ka Zemei tuvojas planēta Melanholija. Tūkstošiem gadu gigantiskais briesmonis ir slēpies aiz Saules, bet te piepeši mainījis orbītu un nu traucas pretim Zemei. Ar katru stundu Melanholija ir aizvien tuvāk un tuvāk, un cilvēces cerības izdzīvot kļūst aizvien mazākas.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


11. decembris plkst. 19.30
DEJOTĀJA TUMSĀ  /Dancer in the Dark/
Režisors: Larss Fon Trīrs
Lomās: Björk, Catherine Deneuve, David Morse, Peter Stormare
2.19' 2000
Selma ir čehu emigrante un vientuļā māte. Viņa dodas uz Ameriku, lai strādātu nomaļā rūpnīcā un krātu naudu acu operācijai savam dēla, kurš, tāpat kā viņa, cieš no iedzimtas kaites, kas lēnām noved pie akluma. Vienīgais glābiņš no drūmās ikdienas rutīnas ir Selmas ārkārtīgi lielā mīlestība uz mūziku, jo īpaši Holivudas klasiskajiem mūzikliem. Brīžos, kad dzīve šķiet grūta, viņa iztēlojas sevi ieskautu brīnišķīgajā mūzikas un dejas pasaulē. Par negaidītu un dramatisku pagriezienu Selmas dzīvē kļūst bīrdis, kad, pēkšņa izmisuma vadīts, Selmas kaimiņš viņu nepatiesi apsūdz zādzībā...

12. decembris plkst. 19.30
EIROPA / Europa/
Režisore: Larss Fon Trīrs
Lomās: Barbara Sukowa, Jean-Marc Barr, Udo Kier, Max von Sydow
1.52'   1991
Saukta par visambiciozāko dāņu kino darbu, kāds jebkad ir radīts, „Eiropa” vēsta par Vāciju tūdaļ pēc Otrā pasaules kara beigām. Tās galvenais varonis ir kāds amerikāņu strādnieks, kurš – tikko sācis strādāt dzelzceļā – tiek nekavējoties ierauts kaislību un konspirācijas pilnā juceklī. Filmas melnbalto stāstījumu pavada lietus, nakts un migla, kas nemitīgi grauž jaunā strādnieka ideālistisko noskaņojumu Vecajā Eiropā.
Halucinogēns skatījums uz Vāciju „nulles gadā” ir dāņu kino virtuoza Larsa fon Trīra studiju diplomdarbs, kurš nekavējoties iekaroja skatītāju, kritiķu un festivālu žūriju prātus. „Eiropa” ieguva trīs apbalvojumus Kannu kino festivālā (par māksliniecisko ieguldījumu un tehnisko izpildījumu, kā arī žūrijas specbalvu), tā bija nominēta Eiropas kino balvai.

Filmas orģinālvalodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Biļetes http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/