Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

6.  un 8. jūlijā plkst. 17.00
9. jūlijā plkst. 17.40


IEVAINOTAIS JĀTNIEKS


Scenārija autore un režisore Ilona Brūvere

Operatore Elīna Bandēna

Mākslinieks Artis Rutks

Vide un kostīmi Ilona Brūvere
Grima
māksliniece Baiba Grīna

Skaņu režisors Anrijs Krenbergs

Komponists Ēriks Ešenvalds

Montāžas režisore Ilona Brūvere

Lomās Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks un citi
Producente Ilona Brūvere
Žanrs: dokumentāla spēlfilma
Valsts: Latvija  2017
Filmas garums: 1h 35 min


Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.
Pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai (Valmieras teātra aktieris Imants Strads).
Režisore Ilona Brūvere, dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi par redaktori un žurnālisti  televīzijā un presē, pazīstama arī kā sabiedrisko attiecību vadītāja. Viņas trešā pilnmetrāžas filma pārstāv Hamburgu Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā vēl astoņdesmitajos gados. Glezniecisku vizualitāti Brūveres filmām piešķir kinooperatore Elīna Bandēna. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu TAPIERIS ieguvis 6 profesionālās nominācijas, bet VERSIJA VERA saņēmusi Nacionālo kino balvu LIELAIS KRISTAPS par  operatora  un režijas  darbu un 5 LK nominācijas.
IEVAINOTAIS JĀTNIEKS ir režisores un scenārija autores Ilonas Brūveres jaunākā filma. Tā ieguvusi 4 Nacionālās kinobalvas nominācija,  filmu noskatījušies 50 000 skatītāju.
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.