Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

14. oktobrī notiks trešā Eiropas Mākslas kino diena.

 

Eiropas Mākslas kino dienaŠī tradīcija tika iedibināta pirms trim gadiem, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai.
Eiropas Mākslas kino diena svin kino mākslu, piedāvājot aizrautīgiem kino cienītājiem vairāk nekā 1000 kinoteātros visā Eiropā, piedzīvot kultūras pieredzes apmaiņu. Jaunus un vecus, pilsētās un laukos – visus šajā dienā vieno aizrautība ar kino.
Pasākuma iniciatīva nāk no CICAE ART Cinema un Europa Cinemas organizācijām, kuras mērķtiecīgi atbalsta filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām. Šogad Kino galerija/Ksuns met izaicinājumu digitālajām tehnoloģijām un atgriežas analogā kino laikā. Visa mūsu mākslas kino programma sastādīta no filmām, kas pieejamas 35mm formātā. Klasiskas filmas dažādām gaumēm un vecumiem. Ķeram mirkli un izbaudam klasiskā kino burvību. Svinam kino svētkus kopā!
 
14.00 
Šmars 

Das Sams

Režisors: Ben Verbong
Lomās: Eva Mattes, Armin Rohde, Ulrich Noethen, Christine Urspruch
Žanrs: Komēdija, fantāzija 


Valsts: Vācija  2001

Filmas garums: 104 min.
I
eteicamais vecums no 8 gadu vecuma
    Bruno Tašenbiera kungs ir lietussargu dizaineris un ir kautrīgs, kluss cilvēks. Viņa labsirdību izmanto visi, sākot ar despotisko priekšnieku un beidzot ar uzmācīgajiem kaimiņiem. Te pēkšņi nenokurienes  parādās maza, nekaunīga, ruda būtne un ”adoptē” Tašenbiera kungu. Šmars, kā viņu nosauc Bruno, ir pilnīgs pretpols kautrīgajam un klusajam ”papam”. Pēc dažiem neveiksmīgiem mēģinājumiem atbrīvoties no Šmara, Bruno pieņem jaunā drauga drauzību. It sevišķi, kad izrādas, ka viņš var izpildīt jebkuru vēlēšanos. Bet velmēm var būt nepatīkamas sekas...
Vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.


16.00 
Sasodītā pasaule

Fucking Åmål
Režisors: Lukas Moodysson
Lomās: Alexandra Dahlström, Rebecka Liljeberg, Erica Carlson
Žanrs: Drāma

Valsts: Zviedrija  1998

Filmas garums: 90 min.

Līdz 12  g.v. – neiesakām
Filma "Sasodītā pasaule" ir plaši pazīstamā zviedru režisora Lūkasa Mudisona debijas filma. Tā ir iejūtīga un niansēta filma par pusaudžu savstarpējām attiecībām un par uzdrīkstēšanos būt savādākam nekā citi. Lūkass Mudisons ar šo filmu ieguva atpazīstamību – filma savulaik tika plaši izrādīta pasaulē, tā bija Zviedrijas pieteikums ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvai nominācijā par labāko ārzemju filmu.

Zviedru valodā ar subtitriem latviešu valodā.


17.50
 Kallasa mūžīgi mūžos

Callas Forever
Režisors: Franco Zeffirelli

Lomās: Fanny Ardant, Jeremy Irons, Joan Plowright
Žanrs: Biogrāfiska drāma


Valsts: Itālija, Francija, Spānija 2002

Filmas garums: 110 min
Līdz 16  g.v. – neiesakām
Dzefirelli izvēlējies  parādīt Marijas Kallasas dzīves pēdējās dienas, kad viņa, zaudējusi balsi un interesi par dzīvi, norobežojusies no apkārtējiem, grimst depresijā un atmiņās par savām spožākajām lomām - Normu, Mēdeju, Lučiju, Karmenu.
Kallasas privātā dzīve šeit skarta tikai garāmejot, kā sāpīgas atmiņas, kas uzplēš vecas brūces.
Kallasa mirst 53 gadu vecumā, 1977.gada 16.septembrī - tieši vienu mēnesi pēc Elvisa Preslija nāves. Taču pirms tam režisors mums uzbur vīziju, kurā attēlotie notikumi varēja būt iespējami pēdējos viņas dzīves mēnešos. Mūzikas producents Lerijs Kellijs (Džeremijs Aironss) kā tāds mūsdienu Fausts nolēmis izraut Kallasu (Fannija Ardāna) no viņas melanholijas purva, kurā tā slīgst arvien dziļāk, katru nakti klausoties savos ierakstos, kad viņas balss vēl bija perfekta un gaidot  kad iedarbosies miega zāles, kuras viņa lietoja milzīgos daudzumos. Šajā laikā Kallasa vairs neuzstājas, jo uzskata, ka viņas balss ir katastrofāli pasliktinājusies. Lerijs Kellijs viņai piedāvā kompromisu - uzņemties filmā “Karmena”, pārsedzot to ar 1964.gadā ieskaņoto Kallasas iedziedāto operu.
Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

20.00
 Kafija un cigaretes

Coffe and Cigarettes

Režisors: Jim Jarmusch

Lomās: Bill Murray, Tom Waits, Roberto Benigni, Iggy Pop, Steve Buscemi
Žanrs: Drāma

Valsts: ASV, UK 2003

Filmas garums: 95 min
Līdz 16  g.v. – neiesakām
Režisora Džima Džarmuša filma, kas sastāv no vairākiem melnbaltiem un oriģināliem stāstiņiem, kas uzņemti dažādos laikos un vietās 17 gadu ilgā laika posmā. Filmas varoņi ir ievērojami cilvēki, kas runā par dažādām nopietnām un nenopietnām lietām, dzer kafiju un smēķē cigaretes... Filma sākas ar 6 minūšu 1986. gada īsfilmu, kurā Roberto Benini un Stīvens Raits nepiespiesti tērzē, līdz Benini piekrīt tikko sastaptā sarunu biedra vietā iet pie zobārsta. Stāstiņš ar nosaukumu "Kaut kur Kalifornijā" ataino mūzikas leģendu Igiju Popu, kurš neveikli cenšas sadraudzēties ar ne mazāk leģendāro Tomu Veitsu, kurš savukārt pierunā Igiju uzsmēķēt vienu cigareti par godu tam, ka abi mūziķi ir atmetuši smēķēšanu. Ar izcilu aktierdarbu izceļas Keita Blanšeta Holivudas zvaigznes un viņas neveiksminieces māsīcas dubultlomā. Alfrēds Molina aizrautīgi "ievelk" komiski nesatricināmo Stīvu Kūganu šovbiznesa veiksmes piramīdas apcerē. Citās filmiņās redzami arī Bils Murejs, Stīvs Buskemi, "The White Stripes" dalībnieki Džeks un Mega Vaiti, RZA un GZA no "Wu-Tang Clan" un citas spilgtas personības.

Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.


BIĻEŠU CENA €3.00                                
Internetā - http:// www.bezrindas.lv/lv/kino