Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

14. oktobrī plkst.  20.00
Eiropas Mākslas kino diena

Kafija un cigaretes

Coffe and Cigarettes

Šī tradīcija iedibināta pirms trim gadiem, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai.
Eiropas Mākslas kino diena svin kino mākslu, piedāvājot aizrautīgiem kino cienītājiem vairāk nekā 1000 kinoteātros visā Eiropā, piedzīvot kultūras pieredzes apmaiņu. Jaunus un vecus, pilsētās un laukos – visus šajā dienā vieno aizrautība ar kino.
Pasākuma iniciatīva nāk no CICAE ART Cinema un Europa Cinemas organizācijām, kuras mērķtiecīgi atbalsta filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām. Šogad Kino galerija/Ksuns met izaicinājumu digitālajām tehnoloģijām un atgriežas analogā kino laikā. Visa mūsu mākslas kino programma sastādīta no filmām, kas pieejamas 35mm formātā. Klasiskas filmas dažādām gaumēm un vecumiem. Ķeram mirkli un izbaudam klasiskā kino burvību. Svinam kino svētkus kopā!


Režisors: Jim Jarmusch

Lomās: Bill Murray, Tom Waits, Roberto Benigni, Iggy Pop, Steve Buscemi
Žanrs: Drāma

Valsts: ASV, UK 2003

Filmas garums: 95 min

Līdz 16  g.v. – neiesakām
Režisora Džima Džarmuša filma, kas sastāv no vairākiem melnbaltiem un oriģināliem stāstiņiem, kas uzņemti dažādos laikos un vietās 17 gadu ilgā laika posmā. Filmas varoņi ir ievērojami cilvēki, kas runā par dažādām nopietnām un nenopietnām lietām, dzer kafiju un smēķē cigaretes... Filma sākas ar 6 minūšu 1986. gada īsfilmu, kurā Roberto Benini un Stīvens Raits nepiespiesti tērzē, līdz Benini piekrīt tikko sastaptā sarunu biedra vietā iet pie zobārsta. Stāstiņš ar nosaukumu "Kaut kur Kalifornijā" ataino mūzikas leģendu Igiju Popu, kurš neveikli cenšas sadraudzēties ar ne mazāk leģendāro Tomu Veitsu, kurš savukārt pierunā Igiju uzsmēķēt vienu cigareti par godu tam, ka abi mūziķi ir atmetuši smēķēšanu. Ar izcilu aktierdarbu izceļas Keita Blanšeta Holivudas zvaigznes un viņas neveiksminieces māsīcas dubultlomā. Alfrēds Molina aizrautīgi "ievelk" komiski nesatricināmo Stīvu Kūganu šovbiznesa veiksmes piramīdas apcerē. Citās filmiņās redzami arī Bils Murejs, Stīvs Buskemi, "The White Stripes" dalībnieki Džeks un Mega Vaiti, RZA un GZA no "Wu-Tang Clan" un citas spilgtas personības.
 
Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.


BIĻEŠU CENA €3.00                                
Internetā - http:// www.bezrindas.lv/lv/kino