Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

20.10. – 28.10.

 RIGA IFF 2018


https://rigaiff.lv/2018/lv/calendar/

20.10.

15:00 - 17:30
Dubultseanss + Tikšanās ar filmas veidotājiem
KRUSTVĀRDU MĪKLA / CROSSWORD / КРОССВОРД
(Sofia Danilina Krievija, 2018) 21’
Režisors: Sofija Daņiļina
Igors ir pieaudzis un patstāvīgs vīrietis. Kopā ar savu māti-pensionāri viņš pavada vasaru laukos, risinot neskaitāmas krustvārdu mīklas. Kamēr zem logiem skraida kaimiņu vistas, krūmos slēpjas apnicīgi kukaiņi, bet mamma lauza galvu par vārdu no sešiem burtiem, mierīgi atpūsties neizdosies.
Treileris: https://youtu.be/0R9c9zDa78Q

LĪDZDALĪBA / COMPLICITY / СОУЧАСТИЕ
 (Oleg Yakushenkov Krievija, 2017) 99’
Anastasija reiz tika ievietota nepilngadīgo noziedznieču pāraudzināšanas kolonijā. Viņa nožēloja pastrādāto un sapņoja atgriezties brīvībā, kur gaidīja jauna un brīnišķīga dzīve. Šajā vietā tā domāja visas meitenes. Nu pagājuši desmit gadi. Diemžēl ilgotais nav piepildījies. Dzīve brīvībā izrādījās daudz grūtāka un smagāka par uzturēšanos aiz restēm. Viņa tomēr atrod sevī spēkus, lai cīnītos par savu un savas meitiņas laimi.
Treileris: https://youtu.be/q9s3sNk40dc18:30 - 20:00
Maijs, 1968. Parīze  / May 68, A Fine Piece Of Work
( Francija, 1969) 52 min

Pirms pusgadsimta, 1968. gadā, Franciju aptvēra nemieri, jo bija nobriedusi pārmaiņu nepieciešamība augstskolās un visā sabiedrībā kopumā. Leģendārie studentu, strādnieku un radošo aprindu protesti noveda pie sociālām reformām un liberālo vērtību uzplaukuma ne tikai Francijā, bet visā Eiropā.   Filmā apkopoti Žana Lika Maņerona uzņemti dokumentāli kadri, kuros redzamas vēsturiskās sadursmes, haotiskā gaisotne slimnīcās un spēcīgas vienkāršo pilsoņu, mākslinieku un slavenību liecības par to, kā Parīzes ielās tika brutāli apspiesta viņu sacelšanās pret valdošo varu. Šis darbs tika pirmizrādīts Kannu kinofestivāla sekcijā Divas režisoru nedēļas (Quinzaine Des Realisateurs), ko 1968. gadā izveidoja Francijas režisoru ģildes locekļi ar mērķi paplašināt festivāla spektru un stilistiku.

DOP: Žans Liks Maņerons
Ekrāna valoda: FRSubtitri: EN
Tulkojums audio austiņās: LV20:30 - 22:30
Mantotais īpašums / The Real Estate
(Måns Månsson, Axel Petersén Zviedrija, Lielbritānija, 2018) 88 min

Viņa ir radusi pie greznas dzīves un 68 gadu vecumā no tēva manto īres namu pašā Stokholmas centrā. Diemžēl atklājas, ka ēka ir nolaista, ar īrniekiem nav noslēgti līgumi un cerētais ienākumu avots izvēršas sirreālā murgā…  kura sienās viņa kļūst vēl nežēlīgāka par apkārtējo vidi. Filma pārsteidz ar savu nesaudzīgo estētiku, bet režisori nemaz nav vēlējušies izdabāt skatītājam: “Ja ir vēlēšanās redzēt ko tīkamu, var pavērot savu ekrāna saudzētāju. Mēs gribējām apgūt jaunas teritorijas”. Tā ir realitāte – nekustamā īpašuma burbuļa absurdā pasaule piespiež Stokholmas iedzīvotājus meklēt nelegālus ceļus, lai noīrētu sev mājokli. Galvenā loma šajā darbā rakstīta īpaši Leonorai Ekstrandai.

DOP: Monss Monsons
Ekrāna valoda: SVSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/7bcEzyJ43lQ

 

21. 10.

 

15:00 - 17:30
Dubultseanss + Tikšanās ar filmas veidotājiem

MĒS EJAM PA TO PAŠU CEĻU / WE'RE GOING THE SAME WAY
 (Pieter-Jan Van Damme Beļģija, 2018) 73’
Šīs pasaules dieva aizmirstās vietās, kur notiek cīņa par izdzīvošanu, ne katram ir pa spēkam sevi pasargāt. Filmas varoņi – tēvs un dēls – visu mūžu pavada ceļā. Meklējot labvēlīgus apstākļus un peļņas iespējas, viņi virzās pa drūmo Zīda ceļu un cenšas īstenot vienkāršus sapņus. Strādnieku šķiras ļaudis viegli pieņem šādu likteni, saglabājot mieru un nosvērtību pat visdrausmīgākajos apstākļos.
Treileris: https://youtu.be/f4MXTXwYLfk

DOP: Pīters Jans van Damme
Ekrāna valoda: KY, RUSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV

KARTUPEĻU ĒDĀJI / THE POTATO EATERS / ЕДОКИ КАРТОФЕЛЯ
 (Dina Barinova Krievija, 2018) 57’,
Kas notiks, ja diža holandiešu mākslinieka glezna piepeši atdzīvosies teju pamestā Krievijas ciematā?
Treileris: https://youtu.be/SCTlpCf8ZU418:30 - 20:00
Kraukļi / Ravens / Korparna
(Jens Assur Zviedrija, 2017) 107 min,
1970. gadi Zviedrijā. Strādīgs lauku vīrs augām dienām cīnās ar nežēlīgo dabu un cer, ka viņa dēls reiz pārņems saimniecību savās rokās. Tomēr pasaule, par kuru sapņo pusaudzis, atrodas tālu no dzimtajām mājām. Filmas scenārijs balstīts Tomasa Bannerheda romānā “Kraukļi”, kas 2011. gadā saņēma Augusta Strindberga vārdā nosaukto Zviedrijas literāro balvu un tulkots vairākās svešvalodās. Spēcīgajā stāstā atainota paaudžu maiņa, alkas veidot savu likteni, vainas apziņa, neprāts un jaunības ilgas. Režisors jau ieguvis pasaules slavu kā fotožurnālists un īsfilmu autors. Šī ir viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. Galvenajā lomā – Reine Brinolfsons, viens no Zviedrijas ievērojamākajiem kino un teātra aktieriem.

DOP: Jūnass Alariks
Ekrāna valoda: SESubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/VXAxrmuwuC820:30 - 23:00
Ziemas brāļi / Winter Brothers
(Palmason Dānija, Islande, 2017) 94 min
Spriedzes caurausts stāsts par ģimenes saišu nebeidzamajām ziemām. Saltums stindzina nomaļu Dānijas ciematiņu, kurā atrodas kaļķakmens raktuves un rosās skarbi vīri. Nenošķirami balto putekļu un sniega klātajā ainavā ieplūst pazemes un cilvēka iedabas tumsa. Te dzīvo un strādā divi brāļi. Johans ir izskatīgs, strādīgs un saticīgs puisis, savukārt Emīls – neveikls, zaglīgs, nedrošs sapņotājs un aizdomīgas dziras brūvētājs, kas iesaistās ķīviņos ar darba biedriem. Turklāt šajā industriālajos trokšņos dunošajā nošķirtībā ir tikai viena sieviete… Mākslinieka Hlinura Palmasona debijas filma pilnmetrāžā ir bagātīgi godalgota vairākos starptautiskos kinofestivālos.

DOP: Marija fon Hausvolfa
Ekrāna valoda: DA, ENSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/m0RaGwzqLBE

 

22.10.


15:00 - 17:00
Dubultseanss
SAPŅU PILSĒTAS GŪSTĀ / MISSING GIRLS / В ПЛЕНУ ГОРОДА ГРЁЗ
Vadim Vitovtsev Krievija/Indija/ASV, 2018 66’
Indija ieņem skumjo pirmo vietu to valstu vidū, kurās plaukst cilvēktirdzniecība. Mumbajas Sarkano lukturu rajonā dzīvo meitenes, kas nonākušas seksuālās verdzības gūstā. Savulaik viņas šai vietai pārdeva pašu vecāki. Tajā pašā laikā vienā no visnabadzīgākajiem ciematiem Indijas ziemeļos mazās Kusī tēvs nopietni apsver savas meitas pārdošanu, lai izglābu ģimeni no trūkuma…

DOP: Aleksandrs Meņšovs, Vasīlijs Ivašencevs, Pāvels Šestočenko, Aleksandrs Kipers, Akups N. Nairs
Ekrāna valoda: HI, ENSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV

TĒVS — MANAS MĀTES BRĀLIS / MY FATHER IS MY MOTHER'S BROTHER ТАТО - МАМИН БРАТ
(Vadym Ilkov Ukraina, 2018) 76’,
Bohēmu mīlošais mākslinieks un dziedātājs Toļiks viens pats rūpējas par piecus gadus veco māsas meitu Katju. Viņas māte Aņa nestrādā un cieš no psihiskiem traucējumiem. Katjas bioloģiskais tēvs ir pazudis, tāpēc Toļiks nu ir meitenītei tēva vietā. Kad Aņas veselības stāvoklis pasliktinās, viņš neveikli balansē starp rotaļām un gādāšanu par bērnu un brāzmainu uzdzīvi ballītēs un provokatīvas mākslas galerijās.

DOP: Vadims Iļkovs
Ekrāna valoda: RU, UKSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/e7JC3rjIeyA18:30 - 20:30
Dubultseanss & Tikšanās ar filmas veidotājiem
MEKLĒJOT DENI / LOOKING FOR DÉNI / Déni Pitsaev
(Beļģija/Kazahstāna/Krievija, 2018) 19’,
Denijs cenšas izprast savu identitāti. Dvēseles meklējumi aizved viņu uz bērnības takām Kazahstānas sniega klātajās ainavās. Dzīvoklī, kas rotāts biezām drapēŗijām un paklājiem, viņš sastopas ar savu čečenu ģimeni un tās patriarhālo kultūru, savukārt mošejā un boksa zālē satiek sava ‘klana’ cilvēkus. Viņi visi ir pieauguši, nobrieduši un dzīvo pašu izvēlētas dzīves, bet Denijam ir grūti atrast savu vietu šajā pasaulē.

DOP: Dorians Žespērs
Ekrāna valoda: CE, RUSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/x895HeD7PBM

 ATTĀLAS SUŅU REJAS / THE DISTANT BARKING OF DOGS
(Simon Lereng Wilmont Dānija/Zviedrija/Somija 2017) 90’
Karš un bērni. Desmit gadus vecais Oļegs dzīvo Ukrainas austrumos, karadarbības zonā. Te bieži dzirdama apšaude un raķešu triecienu atbalsis. Dažkārt šīs skaņas dzirdamas no tālienes, citkārt – biedējoši tuvu. Daudzi šo vietu ir pametuši, bet puisēns te pēc mātes nāves dzīvo kopā ar vecmāmiņu. Kurp lai viņi dotos? Oļegs ālējas ar saviem brālēniem, meklējot piedzīvojumus un prātojot, kādam jābūt krietnam cilvēkam.

DOP: Simons Lerengs Vilmonts
Ekrāna valoda: RUSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/y14kaN97gRY

 

23.10


18:30 - 20:30
Kokcirtējs / Tree Feller
(Myklebust Syversen Norvēģija, 2017) 82 min,
Annešs ir 39 gadus vecs vīrietis, kas nolemj atteikties no pilsētnieka dzīves. Viņš pārceļas uz nelielu, no vecākiem mantotu saimniecību un pavada savas dienas mežā, bezmērķīgi cērtot kokus. Viņa vienīgā vēlme ir atrasties dabā un aizmirsties fiziskā darbā. Tomēr šie centieni patverties no visa drīz izgāžas, jo sāk iejaukties uzmācīgi radinieki, kas kāro pamācīt, ko un kā jādara. Kļūst skaidrs, ka brīvības un privātās telpas sapnis ir izsapņots. Tā vietā – viena klaustrofobiska esība mainīta pret citu.

DOP: Marte Volla
Ekrāna valoda: NOSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/pinn6uTDhCY20:30 -22:00
 Dānija / Denmark
( Kasper Rune Larsen Dānija, 2017) 90 min
Filma ar pašironisko nosaukumu ir niansēts un daudzslāņains darbs, kas aplūko pieaugšanu mūsdienu Rietumu pasaulē. Alus, kāsis, uzdzīve un iestigšana tajā... Jauniešu ikdiena Dānijas provincē, kur slejas nolaisti nami un stīdz aizaugušas sliedes. Galvenais varonis ar savu tuvāko draugu apcer pārcelšanos uz lielpilsētu, kur varētu uzsākt mūziķu karjeru, bet ierodas kāda meitene, atnesot vēsti, ka gaida no viņa bērnu… Šo Dienvidjitlandē uzaugušā režisora debijas darbu pilnmetrāžā saista ar Dānijas kino jauno vilni, ko raksturo svaiga enerģija un vēlēšanās eksperimentēt ar kino valodu. Viņš tiecas pēc autentiska jauniešu dzīves atainojuma, kas brīvs no moralizēšanas un ierastajiem žanra žņaugiem.

DOP: Klauss Lills Hāgedorns
Ekrāna valoda: DASubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/Ercp2SB82hU

 

24.10.


18:30 -20:30
Seanss + Tikšanās ar filmas veidotājiem  
Piejūras sapņi / Dreams By The Sea /  Drømme ved havet  
(Sakaris Stora Fēru salas, Dānija, 2017) 80 min
Stāsts par mīlestību, identitāti, iekšējo cīņu un jaunības alkām. Estere ir klusa meita, kas it visā paklausa saviem reliģiozajiem vecākiem. Kādu dienu vientuļās salas pilsētā ierodas dumpinieciskā Ragna. Lai pasargātu jaunāko brāli no mātes-alkoholiķes, viņa saskata Esterē sabiedroto. Abas kopā meitenes izbauda vasaras naktis, uzburot iztēlē citādu, labāku dzīvi. Diemžēl Fēru salās vasara ir īsa. Tā aiznes līdzi arī izlolotos sapņus. Režisors ir dzimis un uzaudzis Fēru salās. Uz laiku viņš pārcēlās uz Norvēģiju, lai apgūtu filmu režijas mākslu, bet pēc studijām atgriezās. Viņa mērķis ir nodrošināt kino laukā vietu fēru valodai un kultūrai, pārstāvot zemi ar 50 000 iedzīvotāju.

DOP: Virginija Surdeja
Ekrāna valoda: Faroese (FO)Subtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/kvPX7FvNzEE

 

25.10


18:30 - 20:00
Koka paēnā / Under The Tree /  Undir trénu
(Hafsteinn Gunnar Sigurðsson Islande, Polija, Dānija, Vācija, Francija, 2017) 89 min
Piķa melna komēdija. Atli par neglītām izdarībām tiek patriekts no mājām, šķirts no savas četrus gadus vecās meitiņas un ir spiests apmesties pie vecākiem. Tur savērpjas sīvas un nežēlīgas kaujas ap vecu, skaistu koku, kas met ēnu pār kaimiņu pagalmu… Turklāt runa par apkaimes vienīgo koku. Un Islandes vasaru. Un saules gaismu, kas vēl iekārojamāka par kokiem. Krustugunīs nonāk tuvinieki, īpašums un mājdzīvnieki.  Koki bieži mēdz būt iemesls kaimiņu strīdiem Islandē, tāpēc režisors smēlies filmai iedvesmu reālajā dzīvē: “šādi konflikti dažkārt izvēršas absurdi smieklīgi, jo sākas no nieka, bet samilzt līdz neaptveramiem apmēriem.”

DOP: Monika Lenčevska
Ekrāna valoda: ISSubtitri: LV, EN
Treileris: https://youtu.be/qJghTR5y9U020:30 - 23:00
Laime / The Happiness / Le Bonheur
(Agnès Varda Francija, 1965) 79 min
Jaunais galdnieks Fransuā bauda laimīgu ģimenes dzīvi ar savu sievu Terēzi. Viņa ikdienu piepilda darbs, pikniki laukos un mierpilni vakari pie ģimenes pavarda. Kādu dienu viņš iepazīstas ar pievilcīgo pasta darbinieci Emīliju un nepagūst ne attapties, kā jau bez ierunām ir ļāvies dēkai. Pēc sievas nāves jaunā mīļotā ienāk viņa mājās... Viena no režisores provokatīvākajām filmām. Ar maldinoši priekpilnu noskaņu un Mocarta iedvesmotiem muzikāliem motīviem tajā tiek aplūkots jautājums par uzticību un laimi mūsdienīgā, egoistiskā pasaulē. Filmā ietverti daudzi feministiski elementi, kas atspoguļo dažādās tā laika sieviešu kustības. Turklāt šis kino darbs tika uzņemts tieši pirms masu sociālajiem nemieriem Francijā, kas savu kulmināciju sasniedza 1968. gadā.

DOP: Žans Rabjē, Klods Bosolejs
Ekrāna valoda: FRSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV

Treileris: https://youtu.be/H_apt9n4y88

 

26.10


18:30 - 20:30
BEAST OPENING
Mīlestības vēsture / History of Love / Zgodovina ljubezni
(Sonja Prosenc Slovēnija, Norvēģija, Itālija, 2018) 105 min,
Septiņpadsmit gadus vecajai Ivai jāsamierinās ar mātes nāvi. Smagā zaudējuma iespaidā, kā arī atklājusi, ka nezina gluži visu par savu mammu, meitene ieslīgst dīvainā, sapnim līdzīgā un ar realitāti nesaistītā pasaulē. Režisore atklāj, ka kopā ar operatoru nolēmusi vizuāli radīt alternatīvu vidi, kas atrodas īpatnējā starpstāvoklī – “Filmas sākumā dzirdam izelpu, bet filmas beigās esam liecinieki ieelpai. Tad beidzot sākas pienācīgas sēras. Viss, kas notiek starp izelpu un ieelpu, ir nostalģijas apdvests starpstāvoklis. Lūk, kāpēc vēlējos, lai filmas struktūra atspoguļotu tās nelineāro plūdumu. Nav lēcienu no pagātnes tagadnē un no tagadnes pagātnē, jo filma plūst dabiski – starp domām un atmiņām.

DOP: Mitja Ličens
Ekrāna valoda: EN Tulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/kjcg-6rSip421:00 - 23.00
Ivans Ivan Ivan
Janez Burger Slovēnija, 2017 95 min,
Pēc Ivana piedzimšanas Maras dzīvē sākas negaidītu un satraucošu notikumu virkne. Mara mīl sava dēla tēvu Roku kā apmāta. Viņš ir precēts uzņēmējs, kuru apsūdz ekonomiskā noziegumā. Maru nežēlīgi piekauj vīrieša draugi. Drīz viņa nonāk neiespējamas izvēles priekšā – būt kopā ar mīļāko vai bērnu.   91. Kinoakadēmijas balvai Labākās ārzemju filmas kategorijā no Slovēnijas izvirzītais Janeza Burgera darbs ir mūsdienīgs stāsts, kura darbība risinās Slovēnijā, bet varētu risināties jebkurā citā valstī. Personīgā drāma korupcijas ēnā un drāma, ko izraisa nepareizu lēmumu pieņemšana. Stāsts par sievietes sevis apzināšanos pasaulē, kas radīta vīriešiem.

DOP: Marko Brdars
Ekrāna valoda: SI, ITSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/exhnIXxGQyk

 

27.10.


15:00 - 16:30
Vīru spēles / Playing Men
(Družina Matjaz Ivanisin Slovēnija, Horvātija, 2017) 60 min
Uzņemot dokumentālo filmu par vīriešiem un spēlēm, režisoram sākas radošā krīze. Viņš pārtrauc filmēšanu, bet sāk visu apkārtējo pasauli uztvert kā spēli. Bērnības atmiņas savijas ar aizsāktās filmas kadriem un izveido odu žesta absurdam. Matjažs Ivanišins ir slovēņu scenārists un režisors. Studiju laikā Slovēnijas kinoskolā uzņemtās īsfilmas un pēc studijām tapušās dokumentālās filmas rādītas kinofestivālos visā pasaulē un saņēmušas vairākas balvas. Šī jaunākā eksperimentālā pilnmetrāžas filma arī godalgota starptautiskos kinofestivālos.

DOP: Gregors Božičs
Ekrāna valoda: IT, DE, HR, SISubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/oIMbM6AxjUc16:30 - 18:30
Kalnracis / The Miner  
(Horvātija, Slovēnija, 2014) 98 min,
2007. gadā slovēņu ogļraci iesūtīja noslēgtā šahtā, lai viņš noskaidrotu, kas tajā glabājas. Pēc divu gadu darba, riskējot ar dzīvību bīstamos apstākļos, viņš atklāja apslēptu masu kapu, kurā apglabāti 4000 pēc Otrā pasaules kara beigām nogalinātu bēgļu. Šis atklājums šokēja Slovēnijas sabiedrību. Ogļraci Mehmedaliju Aliču atlaida no darba, jo viņš uzstāja, ka upuri jāizved no šahtas, jāidentificē un pienācīgi jāapglabā. Režisore Hanna Slaka palīdzēja Aličam pierakstīt savu stāstu. 2013. gadā iznāca Aliča autobiogrāfija Nekas (Nihče), kuru strauji izpirka, bet Slaka to ekranizēja šajā spēlfilmā par neatlaidību aizrakties līdz patiesībai un centieniem panākt saciālo taisnīgumu.

DOP: Matiass Pilcs
Ekrāna valoda: SISubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV18:30 - 20:30
Nakts Portjē / The Night Porter / Portiere di notte
(Liliana Cavani Itālija, 1974) 118 min
Divdesmitā gadsimta 50. gadu nogalē kāda koncentrācijas nometnē izdzīvojusi sieviete atklāj, ka viņas kādreizējais spīdzinātājs un mīļākais strādā par šveicaru pēckara Vīnē. Kad abi cenšas atjaunot savas sadomazohistiskās attiecības, viņa kādreizējie SS biedri sāk pāri vajāt. Liriska un kaitinoša, erotiska un psiholoģiska – itāļu režisores Liliānas Kavāni drāmā lietpratīgi pētītas nacistu režīma izraisītās un ilgi paliekošās sociālās un psiholoģiskās sekas. Jau kopš filmas pirmās parādīšanās uz ekrāniem kritiķu starpā trūkst vienprātības par tās māksliniecisko vērtību. Filmā atspoguļotās seksuālās un sadomazohistiskās apsēstības dēļ tā vērtēta pretrunīgi, bet to nešaubīgi uzskata arī par kulta klasiku.

DOP: Alfio Kontīni
Ekrāna valoda: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/51C8exmFq0c21:00 - 22:30
Neatlaidība / Perseverance / Vztrajanje
(Miha Knific Slovēnija, Horvātija, Itālija, Serbija, 2017) 100 min,
Filma veidota kā mozaīka no liktenīgākajiem notikumiem galveno varoņu dzīvē. Katrā atsevišķajā stāstā ietvertas viņu domas, mērķi, bailes un centieni, kas atainoti iekšējos monologos, šaubās, atmiņās un grēksūdzēs. Daudzveidīga intīmu dzīvesstāstu kolāža. Vienojošais tajos ir cilvēks un dzīves svinēšana visgrūtākajos brīžos. Scenārija autors un režisors Miha Knifics ir uzņēmis vairākas īsfilmas, reklāmas lieliem pasūtītājiem un mūzikas videoklipus. Viņu galvenokārt interesē cilvēkstāsti. Savās filmās viņš pēta ekstrēmas situācijas un to iznākumu, pievēršot īpašu vērību brīvībai, ko šādas situācijas rada.

DOP: Aļoša Korenčans
Ekrāna valoda: EN, JA, ITSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
treileris: https://youtu.be/nfykE0nZwCk

 

28.10.


16:30 - 18:30
Ģimene / The Family / Družina
(Rok Bicek Slovēnija, Austrija, 2017) 106 min
Matejs aug nomaļā pilsētā, ģimenē ar īpašām vajadzībām un jūtas vienlīdz atšķirīgs no saviem radiniekiem un ārpasaules. Kad izjūk attiecības ar viņa meitas māti, Matejs tiek ierauts sarežģītā cīņā par aizbildniecību, kuras dēļ viņš ir spiests spert radikālu soli. Roks Bičeks fiksē 10 gadus no neparastā ģimenē augoša vīrieša dzīves. Šī filma  tiecas pēc emocijām, nevis sensācijām. Filma bez scenārija, toties ar daudziem scenārija autoriem, kuru vidū ir ne cilvēki vien. 2017. gadā šis darbs saņēma kritiķu balvu Lokarno kinofestivālā un labākās pilnmetrāžas filmas balvu Portorožas kinofestivālā.

DOP: Roks Bičeks
Ekrāna valoda: SISubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/lYP0DfoDtZI18:30 - 20:30
Tikšanās ar filmas veidotājiem
Es dodos mežā / Into The Forest / I Go Sielunmetsä
(Anu Kuivalainen Somija, 2017) 91 min
Somijas meži. Te cilvēki mēdz gulēt zem eglēm, rada mākslu, medī ar saviem suņiem, rīko tehno mūzikas burziņus vasaras naktīs un pelna iztiku. Mežs atklājas kā bioloģisks organisms, garīgās atslodzes vieta, iedvesmas avots un vide, kas balsta mūs visus. Tomēr – kas vieniem mierpilns patvērums, tas citiem tikai koksnes iegūšanas vieta. Režisorei šī darba iecere dzima skumjās par neatsveramo zaudējumu, jo tika nocirsts mežs, kas viņai bija tuvs no bērnības. Dokumentālā filma aicina ceļojumā uz biezokņiem. Tā ir polifonisks cilvēka un dabas attiecību pētījums, kas aicina ieklausīties un saredzēt. Tieši Somijas mežus bieži saista ar somu dvēseli un mentalitāti. Kā pārvēršas ainava? Vai tā būt jāsaglabā nemainīga?

DOP: Jarko T. Laine
Ekrāna valoda: FI, RUSubtitri: ENTulkojums audio austiņās: LV
Treileris: https://youtu.be/A7IrGXFHpi820:30 - 22:30
Tikšanās ar filmas veidotājiem
 Zilais samts. Atskats / Blue Velvet. Revisited / Ponovni pogled na Modri žamet
(Peter Braatz Vācija, Slovēnija, ASV, 2016) 86 min
Filma veidota no daudzu stundu dokumentālā materiāla, kas filmēts un fotografēts 1985. gadā ASV Deivida Linča filmas Zilais samts uzņemšanas laukumā. Pēters Brācs 1985. gadā ieguva ekskluzīvas tiesības uz visiem šī pasaulslavenā trillera materiāliem, bet lielākā daļa no tiem līdz šim nav publiski izrādīta. Brāca savāktie filmas kadri, daudzie skaņu ieraksti, fotogrāfijas, gleznas, priekšmeti un relikvijas ir atlasīti un samontēti jaunā filmā. Autors tajā atklāj atmiņas un noslēpumus, jokus un pārdomas, ko saslēdz ar oriģinālām intervijām un paziņojumiem.

DOP: Pēters Brācs
Ekrāna valoda: ENSubtitri: LV
Treileris: https://youtu.be/EZZ-dP8qeIs


https://rigaiff.lv/2018/lv/calendar/