Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

11; 12. un 14. novembrī plkst. 18.20

PUTINA LIECINIEKI


Scenārija autors un režisors VITĀLIJS MANSKIS
Montāžas režisore GUNTA IKERE
Skaņu režisors ANRIJS KRENBERGS
Komponists KĀRLIS AUZĀNS
Producenti NATALIA MANSKAIA, GABRIELA BUSSMANN, FILIP REMUNDA, VIT KLUSAK

Ekrāna valoda: krievu
Subtitri: latviešu val.
Filmas garums: 106 min
Izlaiduma gads: 2018
Latvija / Šveice / Čehija

Latvijā dzīvojošā Krievijas dokumentālista Vitālija Manska filma aktīvi ceļo pa pasauli un kļuvusi par festivālu hitu. Unikāli materiāli, kurus Manskis uzņēmis, kad Putins nāca pie varas (tolaik režisors būtībā piedalījies viņa mitoloģijas radīšanā), šajā 2018. gadā veidotajā darbā ir kļuvuši par izejvielu iznīcinošam Krievijas varas elites uzšķērdumam. Izmantojot rafinēti veidotu aizkadra komentāru, subjektīvu interpretāciju un paša filmētus arhīva materiālus, Manskis ir radījis iedarbīgu vēstījumu par varu un tās manipulācijas mehānismiem.
Dita Rietuma ,,Diena''


Dokumentālajā filmā “Putina liecinieki” atainotie notikumi sākas 1999. gada 31. decembrī, kad Krievija tika iepazīstināta ar tās jauno prezidentu. Filmas pamatā ir Mansku ģimenes privātā arhīva video un Vitālija Manska filmu darba materiāli, kas līdz šim nav nonākuši līdz ekrānam. Tie ir unikāli dokumentāli kadri par patiesajiem cēloņiem un sekām operācijai “Pēctecis”, kuras rezultātā Krievija ieguva prezidentu, kurš joprojām vada valsti. Filmas varoņi ir Mihails Gorbačovs, Boriss Jeļcins, Vladimirs Putins un Krievijas tauta, kas, kā parasti, ir kluss liecinieks savam liktenim.

Pasaules pirmizrāde: Karlovi Vari Starptautiskajā Filmu festivālā 30.06.2016. / Gran Prix par labāko dokumentālo filmu
Latvijas pirmizrāde: Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 23.10.2016.
 
Filmu savās programmās ir iekļāvuši vairāki prestiži festivāli, tai skaitā, Toronto Starptautiskais filmu festivāls , Bergenas Starptautiskais filmu festivāls, Cīrihes Starptautiskais filmu festivāls, Vankūveras Starptautiskais filmu festivāls, Dokumentālo filmu festivāls Antenna Sidnejā, BFI London, Jihlavas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls, DOK Leipzig, Stokholmas Starptautiskais filmu festivāls, IDFA Amsterdam un citi.

Filma tapusi ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Čehijas filmu fonda un CineForom atbalstu.