Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

15. novembrī plkst. 19.00


The Host and the Cloud


Rež. Pjērs Īgs
2009–2010
122 minūtes
Pateicība māksliniekam, Marian Goodman Gallery Ņujorkā un Esterei Šiperei (Esther Schipper) Berlīnē

13. Baltijas triennāles programmas ietvaros kim? Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā kinoteātrī “K. Suns” noskatīties franču mākslinieka Pjēra Īga (dz. 1962) filmu The Host and the Cloud. Šī filma, tāpat kā daudzas citas, kas dzimušas mākslinieka prātā, balansē starp fikciju un realitāti.

“Pjērs Īgs ir viens no vislabāk zināmajiem franču māksliniekiem. Viņš strādā ar dažādiem medijiem, sākot ar tēlniecību un filmām un beidzot ar instalācijām un dzīvām sistēmām, kurās ietilpst dažādas dzīvības formas, piemēram, augi, baktērijas, insekti un dzīvnieki. Īgs savu karjeru sāka 80. gadu beigās–90. gadu sākumā, sadarbojoties ar tādiem māksliniekiem kā Filips Parēno un Dominika Gonzalesa-Ferstere. Karjeras laikā Īgs ir izveidojis īpašu māksliniecisko praksi, kas pievēršas pretrunīgajām un kompleksajām attiecībām starp cilvēkiem un citām dzīvības formām, kā arī starp mākslinieku un mākslas darbu; viņš mudina pārdomāt mākslas darba lomu un vietu muzejā un pasaulē ārpus tā.”
Neringa Bumbliene

Pamestā etnogrāfiskajā muzejā, kas iekārtots kādreizējā cilvēku un dzīvnieku zoodārzā, vesela gada garumā notiek eksperiments. Kāda cilvēku grupa, navigējot cauri vēsturei, tiek pakļauta dažādām ietekmēm – situācijām, kas notiek nejauši, vienlaicīgi un bez jebkādas secīguma izjūtas. Nekas no notiekošā nav iestudēts. Cilvēki var situācijas nebeidzami imitēt, atkārtot vai transformēt dažādā intensitātē. No tiesas prāvas līdz dejai, no hipnozes sesijas līdz dzimumaktam, no arhīva līdz kronēšanai – visās šajās situācijās tēlus prezentē vai reinterpretē cilvēki maskās. Aizsākas automātiski ģenerējošs process, kura cēloņi un sekas paliek neskaidri, un viss priekšrakstītais nemitīgi pāriet zināmā nosacītībā. The Host and the Cloud ir atdalīšanās rituāls. Tiek pārcirstas saiknes un hierarhija, kas nosaka cilvēka vietu apkārtējā vidē. Kultūras materiāls tiek radīts no jauna, tā ietekme un izpausmes veids – padarīts par spēkā neesošu. Mirušo piemiņas dienā, Valentīna dienā un 1. maija svētkos muzejā tiek ielaisti liecinieki, taču eksperimentam viņu klātbūtne ir vienaldzīga. Filma parāda nespēju patiesi saprast visu rituālu nozīmi un reprezentēt klāt neesošo subjektu.


Brīvbiļetes jāizņem K. Suns kasē.