Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

15; 16. un 18; 19. decembrī plkst. 18.50


MEITENE
Girl

   
Režisore: Lukas Dhont
Lomās: Victor Polster, Arieh Worthalter, Katelijne Damen, Valentijn Dhanens

Žanrs: Drāma 

Valsts: Beļģija,  2018
Filmas garums: 1h 45 min
Līdz 12  g.v. – neiesakām


Dhanens Larai ir piecpadsmit gadu. Nesen viņa kopā ar tēvu un jaunāko brāli pārcēlusies uz citu pilsētu. Meitene sapņo kļūt par profesionālu balerīnu. Iestājusies prestižā baleta skolā, viņa tuvojas dzīves mērķa piepildījumam. Taču ir kāds šķērslis – Larai dzimstot dots zēna ķermenis. Lai īstenotu sapni, Lara ir gatava pārvarēt sava ķermeņa pretrunas.
. “Meitene” ir beļģu režisora Lūkasa Donta kinodrāma. Filmas pirmizrāde notika Kannu kinofestivāla programmā “Īpašais skatiens” (“Un Certain Regard”). Filmai piešķirta balva “Zelta kamera” (“Caméra d'or”) par labāko debiju, FIPRESCI balva, galvenās lomas tēlotājs Viktors Polsters apbalvots par labāko tēlojumu. Beļģija pieteikusi filmu “Meitene” balvai “Oskars” kategorijā “Labākā filma svešvalodā”.
Beļģija pieteikusi filmu “Meitene” balvai “Oskars” kategorijā “Labākā filma svešvalodā”.

 Pārsteidzošo filmu par Laru – puisi, kurš ir dzimuma maiņas procesā, mācās baletskolā un vēlas kļūt par balerīnu, – varētu nodēvēt par kontroversiālu (vismaz Latvijas kontekstā). Beļģijas un Nīderlandes kopražojuma darbs kļuva par sava veida sensāciju šā gada Kannu festivālā un ieguva nozīmīgu balvu Zelta kamera kā labākā debija. Smalkjūtīgi veidotā psiholoģiskā drāma pārliecina ne tikai ar režisora Lūkasa Donta, bet arī galvenās lomas tēlotāja Viktora Polstera virtuozitāti. Meitene pelnīti pretendē uz Eiropas Kinoakadēmijas balvām.
Dita Rietuma /Diena/


Franču, angļu, flāmu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
IMDB