Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

GĒRNSIJAS LITERATŪRAS UN TUPEŅMIZU PĪRĀGA BIEDRĪBA
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

Režisors: Mike Newell
Lomas: Lily James, Jessica Brown Findlay, Tom Courtenay, Michiel Huisman,
Katherine Parkinson, Marek Oravec, Jack Morris, Matthew Goode

Žanrs: Drāma
Valsts: Lielbritānija, Francija, ASV 2018
Filmas garums: 2 st. 04 min.
Lidz 12+ neiesakam


Sirsnīgs, patiess, aizkustinošs un īsts stāsts par mīlestību apburošajā Gērnsijas salā, kas pilna gaismas, jūras viļņu, pludmales smaržas un vēja brāzmu.

Pēckara Londonā jaunā rakstniece Džuljeta mēģina atrast sižetu savai nākamajai grāmatai, taču viņai galīgi negribas rakstīt par kara šausmām, bet citi temati šķiet vai nu garlaicīgi, vai nepiemēroti. Viņai palīdz nejaušs gadījums – vēstule no kāda Gērnsijas salas cūkkopja. Izrādās, pat cūkkopjiem patīk lasīt grāmatas, un šis viņai nepazīstamais Dosijs, kura rokās nonākusi grāmata, kas agrāk piederējusi Džuljetai, lūdz viņu ieteikt kādu labu grāmatu veikaliņu.

Gērnsijas salā tobrīd ir ļoti grūti tikt pie grāmatām, jo sala, kas kara laikā bija vācu okupētā zona, pavisam lēnām sāk atgūties un atjaunoties. Vēstule sagriež kājām gaisā Džuljetas dzīvi. Stāsts par grāmatu klubu, kas bija kļuvis par aizsegu aizliegtām tikšanām, ievelk un aizrauj jauno rakstnieci. Sākas sarakste ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Bet Džuljeta nenojauš, ka salas iedzīvotāji un grāmatu klubs pilnībā mainīs viņas dzīvi un palīdzēs atrast laimi.

        Britu režijas vecmeistars Maiks Ņūels savulaik veidoja elegantas romantiskas komēdijas, piemēram, Četras kāzas un vienas bēres, 1994. Viņa jaunākā filma ir meistarīgi uzņemts darbs, kas respektē klasiskas vēstījuma tradīcijas. Simpātiska rakstniece sava īstā stāsta un īstās mīlestības meklējumos, romantiski motīvi un korekti, iespējams, pārāk dekoratīvi iezīmēts vēsturiskais fons (Otrā pasaules kara laiks Gērnsijas salā) ļāvuši radīt emocionālu melodrāmu. Filmas pamatā – Mērijas Annas Šaferes un Annijas Barouzas romāns, kas izdots arī latviešu valodā.
Dita Rietuma /Diena/

Filma angļu, vācu, franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IMDB