Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

DADZĪTIS
The Goldfinch

Režisors: John Crowley
Lomas: Nicole Kidman, Finn Wolfhard, Sarah Paulson, Ansel Elgort, Ashleigh Cummings

Žanrs: Drāma
Valsts: ASV 2019
Filmas garums: : 2h 29 min
Lidz 16+ neiesakam

Teodors Dekers bija 13 gadus vecs, kad Ņujorkas Metropoles muzeja apmeklējuma laikā piedzīvoja teroraktu, kurā gāja bojā viņa māte. Traģēdija izmaina Teo dzīves gaitu, kur mijas sēras, vainas apziņa, atbrīvošanās un jauns sākums, kā arī mīlestība. Visā dzīves ceļā viņš turas pie kādas taustāmas cerības, piemiņas lietas no briesmīgās dienas, - nelielas glezniņas, kurā attēlots putniņš - dadzītis.

Drāma “Dadzītis”, ko iedvesmojusi reāla holandiešu vecmeistara Karela Fabriciusa miniatūrā glezna, ir amerikāņu rakstnieces Donas Tartas Pulicera balvu ieguvušā romāna ekranizācija.

Emocionāla drāma, kurā izspēlētas gan sociālpolitiskās aktualitātes (terorisma radītā nervozitāte un apdraudējuma sajūta), gan žanriskā pieeja un Holivudas stilam raksturīgie izteiksmes līdzekļi. Galvenais varonis ir jauns cilvēks, kurš zaudējis māti teroristu atentātā Ņujorkas muzejā. Filmas pamatā ir populārs amerikāņu rakstnieces Donas Tārtas romāns. Lomās – Ansels Elgorts (Zaļknābis pie stūres/Baby Driver, Vainīgas ir zvaigznes/ The Fault in Our Stars), Nikola Kidmena un Sāra Polsone. Filma tikko piedzīvojusi pirmizrādi festivālā Toronto. Dita Rietuma “Diena”

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mājas lapa

IMDB