Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

LĒDIJAS PORTRETS UGUNĪ
Portrait de la jeune fille en feu

Režisors: Céline Sciamma
Lomas: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Žanrs: Drāma
Valsts: Francija 2019
Garums: 121 min.
Lidz 16+ neiesakam

18. gadsimta beigas Francijā. Jauna sieviete Eloīze saderinājusies ar vecākās māsas bijušo līgavaini no Milānas. Lai līgavainis varētu redzēt, kāda izskatās viņa gaidāmā sieva, kādam ir jāuzglezno Eloīzes portrets, lai to pirms kāzām viņam nosūtītu. Tomēr Eloīze nevēlas precēties un atsakās no sava portreta gleznošanas. Viņas māte nolīgst gleznošanas skolotāju Mariannu, kurai uzticēts gleznot bez saderinātās klātbūtnes un piekrišanas. Ar katru brīdi Marianna iepazīst Eloīzi arvien vairāk. Glezna slepus top.
“Es būšu projām piecas dienas,” paziņo Eloīzes māte, kas stingri noteikusi Mariannai īsajā laika sprīdī pabeigt viņas meitas portretu. Palikušas ārpus ierobežojošo instanču uzraudzības uz nomaļās salas kopā ar kalponi Sofiju, jaunās sievietes ir gatavas izmantot tikko iegūto brīvību – māksla, intimitāte un degošas brokāta kleitas 18. gadsimta pludmales svinībās. Pavadītais laiks kopā ļauj sievietēm atklāties vienai pret otru, rodas cieša draudzība un arī Eloīzes vienmēr sakniebtās lūpas pamazām atraisās smaidā.
Balva par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā. Nominēta Kannu kinofestivāla Zeltas palmas zaram par gada labāko filmu.

Filma franču un itāļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

IMDB