Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

SINONĪMI

Synonymes

Režisors: Nadav Lapid
Lomās: Tom Mercier, Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte

Žanrs: Drāma, komēdija
Valsts: Francija, Izraēla, Vācija 2019
Filmas garums: 2h 03 min
Lidz 16 g.v. – neiesakam

Bruņojies ar kabatas izmēra franču valodas vārdnīcu un apņēmību kļūt par īstenu francūzi, Parīzē ierodas jauns puisis Joavs. Jau pirmajā dienā piedzīvots zaudējums izvēršas neticamā veiksmē – par viņu apņemas gādāt divi turīgi parīzieši, kuru attiecībās pietrūkst asumiņa. Netīra, nožēlojama, piedauzīga, pretīga, riebīga, šķebinoša, zemiska... – ar šādiem vārdiem viņš raksturo zemi, no kuras nācis un kuru vēlas izraut no sevis ar visām saknēm. Ja vien varētu pārdzimt par to, kas neesi. Ja vien cilvēku un starpvalstu saiknēm nebūtu svārstīga iedaba.
Traģikomiskais un daļēji autobiogrāfiskais stāsts ataino paša Izraēlas režisora izjūtas, meklējot acīm netveramo, valodas skaņās apslēpto pilsētu. Viņš apbalvots ar Francijas Republikas Kavaliera pakāpes Ordeni mākslā un literatūrā, savukārt provokatīvie Sinonīmi Berlīnes kinofestivālā ieguva ne vien Zelta lāci, bet arī FIPRESCI balvu.
Straujais un neiederīgais varonis, kas ierodas Parīzē no Izraēlas, ir kā atceļojis laikā no franču jaunā viļņa. Neērts komentārs augstprātīgai labdarībai.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu valodā.

IMDB