Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Eiropas Mākslas kino diena.

Svētdien, 8. novembrī Eiropas kinoteātri atzīmēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Arthouse Cinema Day). Šī tradīcija tika iedibināta, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs. Pasākuma iniciatīva nāk no Eiropas organizācijām “CICAE ART Cinema” un “Europa Cinemas”, kuras jau vairāku gadu desmitu garumā mērķtiecīgi atbalsta un apvieno filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām un izplata tās ārpus nacionālo ražotājvalstu robežām. Pagājušajā gadā projektā iesaistījās 37 valstis un filmas tika rādītas 620 kinoteātros

Eiropas Mākslas kino dienas mērķis ir parādīt kino daudzveidību ar katrai valstij raksturīgākajām pazīmēm un savdabību, kā arī veicināt kino popularitāti, akcentējot jaunā kino vērtības un stiprinot kino tradīcijas reģionos.
Eiropas Mākslas kino dienu aizsāka svinēt 2016. gadā. Tās laikā CICAE ART Cinema/ Starptautiskā mākslas kinoteātru savienība ir nacionālo kino arodbiedrību, neatkarīgo kinoteātru, festivālu organizatoru un izplatītāju organizācija. To 1955. gadā Vīsbādenē nodibināja Vācijas, Francijas, Nīderlandes un Šveices mākslas kino arodbiedrības. Organizācijas mērķis – atbalstīt augstvērtīgu mākslas filmu izplatīšanu no visas pasaules/ un Europa Cinemas tīkla kinoteātros izrāda starptautiskos kino festivālos atzinību guvušas Eiropas filmas.

Kino galerija/K.Suns sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecības atbalstu piedāvā filmu programmu un diskusiju par Ziemeļvalstu kino.

NORVĒĢIJAS SKATS.

Plkst. 16.30
DISKUSIJA par Ziemeļvalstu kino.
Piedalās kino esejiste Daniela Zacmane un antropologs Māris Prombergs.

Sieviete lauva / Løvekvinnen / 
Režisore: Vibeke Idsøe
2016. 120'

Filma ir tuva mūsu kanoniskajam priekšstatam par klasisku ziemeļu kino. Krāšņā lielbudžeta darbā var no sirds just līdzi citādībai, kā arī iepazīt norvēģu pilsētiņas dzīvi XX gadsimta sākumā.
Rit 1912. gads. Nelielā Norvēģijas stacijas pilsētiņā piedzimst ārēji dīvaina meitenīte. Viņas māte dzemdībās nomirst, tāpēc jāuzaug vienai ar auklīti un tēvu, kurš viņu tur nošķirtībā no apkārtējās sabiedrības. Ārkārtīgi retā ģenētiskā slimība (hipertrihoze) raisa pilsētiņas iedzīvotājos gan bailes, gan riebumu, gan ziņkāri. Meitene apzinās, ka izskatu mainīt nevar, toties var manīt savu likteni. Viņas prāts, dotības un apņēmība ļauj kļūt par pasniedzēju Sorbonnā, Parīzes Universitātē.
Pārlaicīgs stāsts par vispārcilvēciskām vērtībām, citādību, atstumtību, vajadzību justies pieņemtam un neļaušanu sevi iznīcināt. Filma tapusi pēc norvēģu rakstnieka Erika Fosnesa Hansena grāmatas, kas latviešu valodā izdota apgādā Atēna Daces Deniņas tulkojumā.

Filmas orģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Plkst. 19.30

Karaļa lēmums / Kongens Nei /
Režisors: Erik Poppe
2016. 122'

Klasiski veidota stāsta līnija un precīzs vēsturiskais fons.
1940. gada aprīlis. Vācijas karaspēks izvirza Norvēģijas karalim ultimātu: padodieties vai mirstiet! Karaliskā ģimene ir spiesta pamest galvaspilsētu un izšķirties, nezinot, vai jelkad satiksies. Kroņprincese Marta kopā ar bērniem dodas patverties Zviedrijā, bet karalis Hokons un kroņprincis Ūlavs gatavojas stāties pretī Trešajam reiham. Pēc trim dienām karalis pieņem savu galīgo lēmumu. Viņš atsakās kapitulēt, kaut gan tas var maksāt dzīvību viņam pašam, viņa ģimenei un norvēģu tautai.
Karalis Hokons bija vīrs, kuram gods un pienākuma izjūta nenozīmēja vien skaistus vārdus.
Norvēģija izvirzīja šo patriotisko darbu, kas savā zemē saņēma nepieredzēti daudz nacionālo kinobalvu, pretendentēt uz nomināciju Oskaram kategorijā Labākā filma svešvalodā.

 

Filmas orģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Atbalsta
Valsts kultūrkapitala fonds
Norvēģijas filmu institūts

Pieteikšanās uz bezmaksas seansiem no 2. novembra.
Vietu skaits ierobežots.