Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

DAKTERE LIZA
Doktor Liza

Doktor Liza

Režisors: Oksana Karasa
Lomas: Čulpana Hamatova, Andrejs Burkovskis, Konstantīns Habenskis

Žanrs: Biogrāfija
Valsts: Krievija 2020
Filmas garums: 2h 00 min
Lidz 16 g.v. – neiesakam

Patiess stāsts, kas aizkustinās katru skatītāju.

„Daktere Liza“ ir neizskaistināta biogrāfiska drāma par ārsti Jeļizavetu Gļinku, kas gādājusi par pašiem vājākajiem un neaizsargātākajiem. Viena darbdiena, pilna bezgalīgas spriedzes, precizitātes, līdzjūtības un drosmes, vēlmes palikt sev uzticīgai pat tad, kad rokas nolaižas.

Šī ir viena no retajām dienām, kad Liza (Čulpana Hamatova) var mazliet atvilkt elpu un nolikt malā visas savas rūpes. Mājās ir svētki – viņa ar vīru svin 30. kopdzīves jubileju. Drīz dzīvoklī gaidāms omulīgs jandāliņš. Liza ilgi nekavēsies, tikai steigšus aizbrauks uz savu fondu „Taisnīgā palīdzība“, kur tieši šobrīd viņa ir nepieciešama. Plānotā īsā vizīte izvēršas vēl vienā trakā dienā un bezkompromisa cīņā par cilvēka tiesībām...

Liza aizmirst sevi, savus tuviniekus, draugus un svinības... Šodien ir jāpaēdina bezpajumtnieki, jāatrod viņiem patvērums un jāpalīdz nedziedējami slimai meitenītei. Viņa kliedz aiz sāpēm, viņai vajadzīgs morfīns. Meitenes tēvam ir tikai viena cerība – dakteres Lizas profesionālisms un mūžīgās patiesības meklējumi augstākajās ietekmes sfērās visu slimo vārdā. Liza un viņas netradicionālie problēmu risināšanas paņēmieni nav pa prātam šīs pasaules varenajiem. Cīņa par cilvēka tiesībām uz dzīvi bieži izraisa domstarpības un konfliktus, tiek izsaukti kārtības sargi.

Vai viņai pietiks apņēmības, spēka un stingrības ar visu sirdi cīnīties pret netaisnību un iedibināto sistēmu, par visiem tiem, kuriem vitāli nepieciešama viņas palīdzība?

Reālos notikumos balstītā režisores Oksanas Karasas filma vēstīs par neticami spēcīgu personību, kas gribot negribot raisa apbrīnu, par cīņu un ticību tam, ka reiz pasaule kļūs labāka...

Filma krievu valoda ar subtitriem latviešu valoda.

IMDB