Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

MIJKRĒSLĪ
Sutemose / In The Dusk

Režisors: Šarūnas Bartas
Lomās: Arvydas Dapšys, Marius Povilas, Elijas Martynenko, Valdas Virgailis

Žanrs: Drāma
Valsts: Lietuva, Francija, Čehija, Portugāle, Latvija 2020
Filmas garums: 2h 08 min
Lidz 16 g.v. – neiesakam

Padomju armijas okupētās Lietuvas iedzīvotāji, kuri neatbalsta jauno varu, 1948. gadā vēl cer uz ārvalstu palīdzību neatkarības atgūšanā. Ekonomisko, politisko un sociālo represiju laikā deviņpadsmit gadus vecais Unte cenšas izprast sevi un apkārt notiekošo. Cilvēku attiecības ir sarežģītas gan mājnieku saimniecībā, gan mežabrāļu mītnē netālajā egļu mežā. Savulaik puiša audžutēvs par pārāk augstu cenu ieguvis tīkoto pārticību, tāpēc nevēlas, lai patiesības noliegumā sevi sabeigtu arī Unte: “Kad kļūst smagi – ciet, bet nelūko pēc patvēruma melos.”
Starptautiski ievērojamā režisora Šarūna Barta mēģinājums bezkaislīgi ieskatīties vēstures periodā, kad nacionālo partizānu vienības rīkoja bruņotu pretošanos padomju režīmam, bet nepiesliešanās vienai karojošajai pusei tika uztverta kā piederība otrai. Katrs cīnījās par to, kam ticēja. Vai savas pārliecības un valsts brīvības vārdā ir vērts upurēt dzīvību? Mijkrēslī iekļauta šī gada Kannu kinofestivāla oficiālajā konkursa programmā.

Filma lietuviešu un krievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

IMDB