Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Kultūras žurnālists Toms Treibergs: pārdomas par 2018. gada Eiropas filmām. VIŅAS ROMĀNA VARONIS

Le retour du héros
Režisors: Laurent Tirard
Lomās: Jean Dujardin, Mélanie Laurent, Noémie Merlant

Žanrs: Vēsturiska komēdija

Valsts: Francija, Beļģija  2018
Filmas garums: 1h 30 min
Līdz 12+  g.v. – neiesakām


Francija, 1809.gads. Apburošais kapteinis Novils tiek izsaukts uz fronti un šis fakts satriec viņa līgavu, naivo Paulīni. Pēc mēnešiem ilgas neziņas, Paulīnes uztraukumu kliedēt izlemj viņas māsa Elizabete, uzrakstot viņai viltus vēstuli no līgavaiņa. Kad kapteinis no kara atgriežas un tiek sagaidīts kā varonis, Elizabete tomēr atklāj viņa patieso dabu un grasās par to paziņot publiski. Bet arī Novils tomēr nav ar pliku roku ņemams un starp abiem sākas cīņa, kurā tiek likti lietā visi līdzekļi, kas vien atrodami.

 Izklaidējoša franču kostīmfilma (darbība risinās XIX gs. sākumā) ar lieliskiem aktieriem. Žans Dižardēns ir Oskara laureāts par filmu Mākslinieks, savukārt Melānija Lorāna ir Kventina Tarantīno Bēdīgi slaveno mērgļu zvaigzne. Viņu ironiskā saspēle nodrošina šīs vēsturiskās komēdijas kvalitāti. Tā mudina aizdomāties par tēmu, kā mēs konstruējam savu tēlu. Kapteini Nevilu par kara varoni padara nevis viņa darbi, bet gan jaunas dāmas Elizabetes stāsti – vēstules, ko, Nevilam nezinot, Elizabete raksta viņa vietā savai māsai, Nevila līgavai. Dita Rietuma ''Diena"


Filma franču valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IMDB