Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

PALDIES DIEVAM
Grâce à Dieu

Grâce à Dieu

Režisors: François Ozon
Lomās: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud

Žanrs: Drāma
Valsts: Francija, Beļģija 2018
Filmas garums: 2h 17 min
Lidz 12+ g.v. – neiesakam

Aleksandrs ar ģimeni dzīvo Lionā. Reiz viņš nejauši uzzina, ka priesteris, kurš viņu bērnībā pavedis netiklībā, vēl joprojām ir saskarē ar bērniem. Viņš ir pilns apņēmības panākt taisnīgumu un kopā ar diviem citiem upuriem Fransuā un Emanuelu sāk cīņu pret priesteru noziegumiem. Režisors Fransuā Ozons nevaino ticību, viņš apsūdz sistēmu, kura nevēlas uzņemties atbildību. Autoru iedvesmojis patiess pedofilijas skandāls, kurš pašlaik satriec visu Franciju.

Šā gada Berlīnes kinofestivālā - žūrijas “Grand Prix”.

Fransuā Ozona filma februārī saņēma vienu no Berlīnes festivāla galvenajām balvām. Tie, kuri Ozonu pazīst kā izaicinošu režisoru, iespējams, izjutīs mulsumu, neatrazdami šajā darbā rotaļas ar kino valodu un formu. Režisors koncentrējas uz svarīgu tēmu (pedofilija katoļu baznīcā) un veido filmu atturīgi un mērķtiecīgi, respektējot faktus un varoņu reālos prototipus. Pateicoties viņu drosmei atklāt savas bērnības dramatisko pieredzi, nesen Francijā notika tiesas process pret Lionas katoļu priesteri, kurš gadiem ilgi ir pakļāvis savai varai bērnus. Dita Rietuma /Diena/

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

 

IMDB

Ditas Rietumas recenzija