Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

SESTĀ DIENA

Kad Sestajā dienā Dievs bija radījis cilvēku, kādā Latvijas novadā vienuviet izveidojās baznīca, tirgus un aptieka.

Režisore: Brigita Eglīte

Žanrs: Dokumentālā filma
Valsts: Latvija, 2019
Filmas garums:  55 min.
Līdz 12+ neiesakām

Sestdienas tirgus Skultē jau daudzus gadus ir viens no nozīmīgākajiem iknedēļas notikumiem ļaudīm gan no tuvienes, gan tālienes. Lomas tirgū ir rūpīgi sadalītas – sava tikusi vietējās draudzes mācītājam un baznīcas zvaniķim, sava – aptieķniecei un netālu dzīvojošajai aitkopei, un tās jau sen vairs nav tikai pārdevēju un pircēju attiecības. Negaidot par sevi ir atgādinājis arī režisors jeb tirgus īpašnieks. Viņš visu padarīšanu nolēmis pārcelt uz jaunu vietu, kas līdz šim ievērību izpelnījusies vienīgi kā ceļu satiksmes negadījumu melnais punkts. Līdzās ikdienas rūpēm un raizēm tirdziniekiem nākušas klāt jaunas – kāda nākotne viņus sagaida jaunajā vietā?

Skultes vietā var būt jebkura cita vieta Latvijā, taču tā ir mūsdienu Latvija. Tā ir pieredzes stāstīšana, kas fiksē laikmetu ar izteiktu autora redzējuma pazīmēm attēla, montāžās, detaļu līmenī. Tās ir ainas, pēc kurām varēs restaurēt Latvijas šodienu.

Filma latviešu valodā.

https://vimeo.com/mistrusmedia/review/332419866/a92d8c059b#