Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

AUKSTAIS KARŠ
Cold war

Februāris - Eiropas kino mēnesis

Zimna Wojna

Režisors: Pawel Pawlikowski
Lomās: Joanna Kulig, Tomasz Kot

Žanrs: Drāma

Valsts: Polija 2018
Filmas garums: 1h 28 min
Līdz 12 g.v. – neiesakām

Kinematogrāfiskā poēma par mīlestību. Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus.

2018 Kannu kinofestivāla balva nominācijā “Labākais režisors”.
2018. gada Eiropas labākā filma
Labākais režisors un scenārists PAWEŁ PAWLIKOWSKI
Labākā aktrise JOANNA KULIG
Labākā montāža JAROSŁAW KAMIŃSKI

Poļu režisoru Pavelu Pavlikovi par iesācēju nevar dēvēt. Ilgus gadus darbojies kā dokumentālists, viņš savu mākslinieka identitāti atrada, veidojot grafiski un vizuāli satriecošas melnbaltās drāmas – stāstus par cilvēkiem, kuru likteņus ir ietekmējis totalitārisms. Par viņa starptautiskās popularitātes kārti kļuva filma Ida (2013), kas saņēma Oskaru kā gada labākā ārzemju filma.

Aukstajā karā par šķērsli varoņu attiecībām kļūst dzelzs priekškars. Darbība risinās Polijā pēc Otrā pasaules kara. Viņa ir tautas deju kolektīva dejotāja, viņš – morāli uzticams, partijai lojāls deju kolektīva vadītājs. Vienā no turnejām viņa bēg, bet viņš atgriežas sociālistiskajā dzimtenē. Viņu attiecības un mīlestība piedzīvo dramatiskus līkločus, tikšanās un šķiršanās brīžus, kas izkrāpti, spītējot ģeopolitikai un aukstajam karam.

Šī ir viena no vizuāli iespaidīgākajām filmām, kāda tapusi pēdējos gados, – tās vizuālo estētiku un kadru kompozīciju ir vērts studēt detaļās. Aukstais karš ir izcila filma, kurā tik daudz ir pateikts par stindzinošo sociālisma pieredzi un cilvēku likteņiem tajā. Pavels Pavlikovskis šogad Kannās saņēma balvu kā labākais režisors. Dita Rietuma /Diena/

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IMDB