Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

TRANZĪTS
Transit

Transit

Režisors: Christian Petzold
Lomās: Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese

Žanrs: Drāma
Valsts: Vācija, Francija 2018
Filmas garums: 1h 41 min
Līdz 12+ g.v. – neiesakām

Pēc Annas Zēgerses romāna motīviem.
Francijas tranzīta pilsēta Marseļa - mūžīgais ceļš uz nekurieni, vieta, kur laika mestās cilpās izmisums un bezcerība saēd cilvēku likteņus. Tāda varētu būt Kasablanka Franca Kafkas skatījumā. Bēgļa rokās nonāk pašnāvību izdarījuša rakstnieka manuskripts, viņa sievas vēstules un Meksikas vēstniecības rakstisks solījums piešķirt vīzu. Piesavināties mirušā identitāti šķiet prātīgi… Filmas aizkadra balss pieder vēstures vērotājam bārmenim, kas vienīgais ir gatavs uzklausīt to ļaužu stāstus, kuri nevienam nerūp un nav tīkami.
“Tranzīts” ir Kristiana Pecolda triloģijas “Mīlestība despotisku sistēmu laikos” noslēdzošā daļa. Iepriekšējās – dāsni godalgotie darbi “Barbara” (2012) un “Fēnikss” (2014).

Šī filma no pērnā Berlīnes festivāla programmas būs īstā izvēle radikāla Eiropas autorkino cienītājiem. Tranzītā režisors Kristiāns Pecolds spēlējas ar laika un telpas robežām, miksējot dažādu laikmetu zīmes un pārliecinoši stilizējot vidi. Darbība notiek ostas pilsētā Marseļā, bēgļu pulcēšanās vietā, kurā tiek gaidītas vīzas un iespēja aizceļot no vardarbības zonas. Galvenais varonis – jauns vīrietis bez pagātnes – riskē un spēlējas ar identitātēm. Viņa rokās ir nonācis pašnāvību izdarījuša rakstnieka manuskripts un vēstule – vīzas apsolījums uz Meksiku. Dita Rietuma /Diena/


Filma vācu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

IMDB