Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Antona Doļina kinolektorijs. Bastera Kītona mēmās filmas “SHERLOCK JR.”

5.aprīlī plkst. 19:00 kinoteātrī “KSuns” (Elizabetes 83/85) notiks aizraujošs pasākums visiem retrospektīva kino cienītājiem un tiem, kurus interesē pasaulē vispopulārākā literārā varoņa Šerloka Holmsa liktenis uz ekrāna.

Šo vakaru sāks neliels kinolektorijs, kuru vadīs spožais stāstnieks, populārais kinokritiķis Antons Doļins – “Šerloks Holmss šodien: kas viņš ir?” Šerloks Holmss jau vairāk nekā 100 gadus apbur  visu pasauli, bet slavenā detektīva piedzīvojumu ekranizāciju un dažādu variāciju skaits ir mērāms simtos. Kopā ar Antonu Doļinu mēs centīsimies īsi apkopot visu Šerloka Holmsa kinematogrāfisko ceļu un saprast, vai mūsdienu kinoindustrijā ir pieprasītas viņa fenomenālās deduktīvās spējas un britu harizmātisms.

Pasākuma otrajā daļā valdīs mēmā kino zvaigzne Basters Kītons. Skatītāji uz lielā ekrāna redzēs viņa slaveno, asprātīgo un pārsteidzošo komēdiju “SHERLOCK JR.” (Šerloks juniors). Filmas  centrā ir tūļīgs, iemīlējies kinomehāniķis, kas savos sapņos pārvēršas par izcilu izmeklētāju, Šerloka Holmsa sekotāju. “Šerloks juniors” ir smalka parodija par šabloniskiem detektīviem un vienlaicīgi – gudra pasaka par ideālo paralēlo pasauli, kurā ikviens no mums iegrimst aizmiegot. Filma pārsteidz ar tehniskām inovācijām un izciliem mākslinieciskiem atradumiem, bet galvu reibinošie triki, kurus Basters Kītons izpilda pats, vēl šodien pārsteidz un sajūsmina. Pakaļdzīšanās aina ir kļuvusi par viņa vizītkarti. Paņēmieni, kurus pirmais pielietoja Kītons -ieiešana no skatītāju zāles ekrānā un otrādi, savdabīga iekškadra montāža, leģendārā biljarda spēles aina – tā visa ir pasaules kinematogrāfa klasika. Šis seanss būs atklājums un atklāsme, pieskaršanās pie dižās kino mākslas vēstures.

Pirmizrāde: 1924.gada 21.aprīlī, ASV

Režisors: Basters Kītons
Scenārijs: Klaids Burkmans, Džins Heivess, Džozefs Mitčels

Lomās: Basters Kītons, Ketrīna Makgvaira, Džo Kītons, Vords Kreins, Ervīns Konelijs, Džeina Konelija
Mūzika: Timotija Broka orķestra pavadījums

Ilgums: 45 minūtes

Filma tiks demonstrēta angļu valodā ar surdotulkojumu austiņās latviešu valodā.

Pasākums notiek festivāla BOTĀNIKA ietvaros

Facebook