Pēc Polijas Republikas Senāta iniciatīvas 2026. gads ir pasludināts par Andžeja Vajdas (Andrzej Wajda) gadu. Tā ir īpaša iespēja atgriezties pie Andžeja Vajdas daiļrades un paraudzīties uz viņa filmām kā uz nozīmīgām vēstures un kultūras liecībām, kā arī pārdomām par brīvību, atbildību un kopienu.
Andžeja Vajdas gada atzīmēšanā iesaistās arī Polijas – Latvijas attiecību atbalsta biedrība „Silesia” sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā un raidījumu “Nasz Głos”, organizējot Andžeja Vajdas filmu festivālu Rīgā. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt latviešu un Latvijas poļu auditoriju ar režisora daiļradi, kā arī radīt telpu sarunām par vēsturi, kultūru un vērtībām, kas atspoguļojas viņa filmās.










